Posted by admin On Styczeń - 8 - 2017 Komentowanie nie jest możliwe

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze prześcigali się w lansowaniu coraz to nowocześniejszych, „perfekcyjnych” przepisów i stosowaniu jeszczebarwniejszych i egzotycznie obwoływanych składników. Wyścig ten doprowadził jednakże do tego, że każdego roku na nakładamy wielką liczbę chemikaliów. Wiele z nich w ciągu lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W opozycji do tego technologicznego pociągu stoi coraz powszechniej popularna kosmetyka naturalna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej obserwujemy prąd polegający na obecności w kosmetykach związków pochodzących z naturalnego środowiska. Wielokrotnie bywają to półfabrykaty doskonale nieobce naszym babciom. Na wokandę powracają naturalne produkty, jak woda różana olej lniany i tym podobne zioła, czy glinki. Jak grzyby po deszczu wyłaniają się również firmy oferujące stuprocentowo naturalne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w których formule nie znajdziemy żadnych chemicznych surowców.

Które kosmetyki naturalne warto wypróbować oraz dlaczego?

Wiele z nas raportuje korzystne rezultaty i skłania się totalnie dokonać zmiany na kosmetyki naturalne. Jak jednak zacząć, by dojść do tego, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące są dla nas odpowiednie? Oczywiście można sprawdzić na sobie ekologiczne, natłuszczające masło do ciała oraz naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej produkty są coraz popularniejsze i coraz łatwiej można wejść w ich posiadanie. Można też zabrać się za ich produkcję samemu. Organiczne masło do ciała składające się z masła kakaowego lub shea to wyjątkowy kosmetyk, do wykorzystania w zimowy okres. Złuszczający scrub do ciała to kolejny perfekcyjny produkt na początek. Wykonany samodzielnie, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z suplementem soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem z kokosa wyniesie nas niewiele, a spisze się znakomicie, zapewniając niezwykle jednolicie barwną i delikatną w dotyku skórę.

Jak nie wpaść w marketingowe sidła?

Rozpoczynając przygodę z kosmetyką organiczną łatwo wpaść w którąś z zasadzek zastawianych przez wytwórców. Coraz więcej opakowań na półkach sklepów bije po oczach wyrażeniami w stylu „eko” czy „natural”, jednak najzwyczajniej są to tylko slogany. Powinnniśmy zatem studiować składy nabywanych preparatów. Pożytecznie jest także wzbogacić wiedzę, choćby korzystając z internetu, w zakresie tego, jakie z komponentów faktycznie są naturalnego pochodzenia a przy tym dobroczynne, a jakie krzywdzące.

Artykuł napisany dzięki
kosmetyki naturalne

Ciekawe artykuły:

Comments are closed.